KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15275086

nr 1527 5086

Sten Sture Sandgren

(1894-1964), Sverige

Oljemålning, Höstlandskap med vattendrag. Signerad, Olja på duk, 44x64 cm, yttermått inklusive ram: 58x77 cm

Sten Sture Sandgren, svensk bildkonstnär född 1894, död 1964.

Utrop:

500 kr

måndag 13 mars 2023
kl 19:03:16

Sten Sture Sandgren

Läs mer om Sten Sture Sandgren