KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15275086
nr 1527 5086
Sten Sture Sandgren
(1894-1964), Sverige
Oljemålning, Höstlandskap med vattendrag. Signerad, Olja på duk, 44x64 cm, yttermått inklusive ram: 58x77 cm
Sten Sture Sandgren, svensk bildkonstnär född 1894, död 1964.
Utrop:
500 kr
måndag 13 mars 2023
kl 19:03:16
Sten Sture Sandgren
Läs mer om Sten Sture Sandgren